ایرپاد پرو مکمل ایرپاد خواهد بود نه جایگزین آن

  • توسط محمد
  • 12 آبان 1398
  • 0
ایرپاد پرو

برخلاف اخباری که اخیرا منتشر شده است، به نظر می‌رسد اپل برنامه‌ای برای جایگزین کردن ایرپاد با ایرپاد پرو ندارد.

اخیرا نسخه پرو ایرپاد با قابلیت‌هایی مثل حذف نویز، حالت شفافیت صدا و ویژگی‌های دیگر روانه بازار شده است. همین موضوع باعث شده است که خیلی‌ها ایرپاد پرو را جایگزینی برای ایرپاد بدانند. اما اخیرا مدیر اجرایی اپل، تیم کوک با این دیدگاه مخالفت کرده است و ایرپاد پرو را مکمل ایرپاد دانسته است نه جایگزین آن.

به‌گفته‌ی مدیر اجرایی اپل، این غول سخت‌افزاری آمریکایی از مجموع فروش محصولات پوشیدنی، خانگی و لوازم جانبی در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ رقمی معادل ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار کسب کرده است. کالاهایی نظیر ایرپاد، بیتس و اپل واچ از جمله محصولاتی هستند که این درآمد قابل‌توجه را نصیب برند محبوب کرده و به گفته‌ی تیم کوک، شرکت متبوع وی در زمینه‌ی فروش ایرپاد رکورد جدیدی را ثبت کرده است. کوک ضمن ارائه آمارهای مالی سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ اظهار داشت:

فروش ایرپاد در وضعیت بسیار خوب و رو به رشدی قرار دارد. من پیش‌بینی می کنم که این افزایش فروش شامل سه‌ماهه مالی فعلی نیز خواهد شد. ما هم‌اکنون مفتخریم که محصول جدیدی را در اختیار آن دسته از مشتریان قرار دادیم که خواهان برخورداری از ویژگی حذف صدای مزاحم بودند. آن‌ها هم‌اکنون می‌توانند ایرپاد پرو را از فروشگاه‌های اپل خریداری کنند.

گفتنی است، این محصول به‌لحاظ زمان‌بندی عرضه به بازار نمی‌تواند در فروش سه‌ماهه مالی فعلی اپل محاسبه شود. این در شرایطی است که مدیر اجرایی اپل معتقد است که مالکان ایرپاد نخستین کسانی خواهند بود که برای خرید ایرپاد پرو اقدام خواهند کرد. کوک در رابطه با خریداران این محصول گفت:

ما بسیار مشتاق هستیم تا ببینیم استقبال مشتریان از این محصول چگونه خواهد بود. اما حدس من این است که در روزهای نخست عرضه، این مالکان ایرپاد هستند که برای خرید ایرپاد پرو مراجعه خواهند کرد تا یک جفت از آن را نیز داشته باشند، خصوصا برای زمانی‌که به ویژگی حذف صدای مزاحم نیاز پیدا می‌کنند.

نظر مدیر اجرایی اپل در رابطه با مشتریان این شرکت که مایل خواهند بود ایرپاد و ایرپاد پرو را هم‌زمان در اختیار داشته باشند، جالب به نظر می‌رسد. اگرچه این محصول ویژگی‌های متفاوتی را نسبت به ایرپاد ارائه می‌کند، هر دو محصول شباهت‌های بسیار زیادی با یکدیگر داشته و تقریبا می‌توان گفت عملکردشان هم‌پوشانی قابل‌توجهی با یکدیگر دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه » اخبار » ایرپاد پرو مکمل ایرپاد خواهد بود نه جایگزین آن