چطور ویندوز 10 را نصب کنم؟

  • توسط محمد
  • 11 آبان 1398
  • 0
نصب ویندوز 10

برخلاف نسخه‌های قبلی ویندوز، نصب ویندوز 10 خیلی آسان است. شما برای نصب این نسخه از ویندوز هیچ نیازی به فرمت کردن هارد و یا نصب درایور سخت افزاری ندارید و تمامی مراحل به صورت خودکار انجام می‌شود. شما می‌توانید ویندوز 10 را در 5 تا 15 دقیقه و فقط با چند کلیک ساده نصب کنید. تنها چیزی که شما برای نصب ویندوز 10 نیاز دارید DVD ویندوز است.

پیش‌نیازهای نصب ویندوز 10

  • پردازنده: حداقل 1 گیگاهرتز
  • رم: حداقل 1 گیگابایت (نسخه 32 بیت) و 2 گیگابایت (نسخه 64 بیت)
  • هارد: 16 گیگابایت برای نسخه 32 بیت و 20 گیگابایت برای نسخه 64 بیت
  • کارت گرافیک: Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 driver
  • فایل ویندوز

مرحله 1: بوت کردن سیستم

در اولین مرحله باید کامپیوتر را ریستارت کنید و وارد بایوس ویندوز شوید. این مرحله بسته مادربردی که استفاده می‌کنید متفاوت است. برای مثال این کلید در مادربرد ایسوس کلید F2 است اما در مادربردهای ایسر با کلید F10 می‌توانید وارد بایوس شوید. با این وجود متداول‌ترین کلید برای ورود به بایوس، کلیدهای Del و F2 می‌باشند. پس از اینکه وارد بایوس شدید، باید طبق شکل زیر Boot Device را روی دی‌وی‌دی رام یا دیسک نوری خودتان تنظیم کنید. سپس تنظیمات را ذخیره کنید و کامپیوتر خودتان را ریستارت کنید.

نصب ویندوز 10

پس از اینکه کامپیوتر روشن شد، شما با چیزی شبیه شکل زیر روبرو می‌شوید:

آموزش نصب ویندوز 10

هر کدام از کلیدهای کیبورد را فشار دهید تا وارد صفحه زیر شوید. در این صفحه زبان نصب، زمان و فرمت تاریخ و نوع کیبورد خودتان را انتخاب کنید. سپس کلید Next را فشار دهید تا پنجره بعدی را ببینید.

نصب ویندوز 10

در این صفحه روی کلید Install Now کلیک کنید و مراحل بعدی را دنبال کنید تا نصب ویندوز 10 تکمیل شود. هنگامی که با صفحه زیر روبرو شدید، روی گزینه Custom کلیک کنید تا ویندوز 10 را به صورت کامل نصب کنید.

نحوه نصب ویندوز 10

در صفحه بعد درایو مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و با استفاده از گزینه Format آن را فرمت کنید

نکته: این کار تمامی اطلاعات موجود در درایو C را حذف می‌کند.

نصب ویندوز 10

مراحل بعدی به صورت خودکار انجام می‌شوند و ممکن است در طول این پروسه کامپیوتر شما چند بار ریستارت شود. پس از اینکه نصب تکمیل شد، شما باید تنظیمات مربوط به حساب کاربری و دیگر تنظیمات مربوطه را انجام دهید تا بتوانید از کامپیوتر استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه » کامپیوتر » چطور ویندوز 10 را نصب کنم؟