آموزش حل مشکل کم شدن نور صفحه نمایش لپ تاپ

  • توسط محمد
  • 22 مرداد 1398
  • 1
کاهش نور صفحه نمایش لپ تاپ

برخی اوقات ممکن است هنگام کار به یکباره متوجه کم شدن نور صفحه نمایش لپ تاپ  خودتان شده باشید. در این مواقع احتمالا استرس زیادی می‌گیرید و احساس می‌کنید که لپ شما با مشکل سخت‌افزاری مواجه شده است. اما باید به شما بگویم که هیچ نیازی به نگرانی نیست و می‌توانید فقط با چند کلیک ساده این مشکل را حل کنید. اغلب اوقاتی که با کاهش نور صفحه نمایش لپ تاپ مواجه می‌شوید مشکل سخت‌افزاری نبوده است و فقط با نصب درایور می‌توانید این مشکل را برطرف نمایید.

همانطور که ذکر شد علت کم شدن نور صفحه نمایش لپ تاپ یک موضوع کاملا سخت‌افزاری است و به دلیل از کار افتادن درایور کارت گرافیک با آن مواجه می‌شوید. در صورتی که توانایی فنی لازم را دارید می‌توانید با استفاده از Device Manager این کار را انجام دهید اما در صورتی که در این زمینه زیاد وارد نیستید، با ما همراه باشید تا روش آسان‌تری را به شما معرفی کنیم.

بروزرسانی درایور کارت گرافیک از طریق Driverpack Solution

آیا نصب درایورهای لپ تاپ و کامپیوتر به منظور حل مشکل کم شدن نور صفحه نمایش لپ تاپ برای شما کار سختی است؟ خب با نرم‌افزار DriverPack Solution شما می‌توانید این کار را به سادگی آب خوردن انجام دهید. این نرم‌افزار فوق‌العاده علاوه بر امکان نصب درایور امکان رفع تمام مشکلات درایورها را نیز برای شما به همراه دارد.

مراحل کار

نرم افزار DriverPack را اجرا کنید. کمی صبر کنید تا نرم افزار کاملا سیستم را چک کند و بارگذاری شود.

کاهش نور صفحه نمایش لپ تاپ

حین اجرای نسخه آفلاین نرم افزار در یک سیستم متصل به اینترنت با پیغام زیر مواجه خواهید شد.

مشکل نور صفحه نمایش لپ تاپ

در این پیغام ذکر شده که “نرم افزار تشخیص داده که کامپیوتر شما به اینترنت متصل است. دیتابیس کامل درایور های نرم افزار به صورت آنلاین و در سرور های نرم افزار موجود است و حاوی جدیدترین درایور ها میباشد. آیا میخواهید از دیتابیس موجود در اینترنت استفاده کنید؟”

اگر میخواهید به استفاده آفلاین از نرم افزار ادامه دهید دکمه ی “Cancel” و اگر میخواهید نرم افزار درایور ها را از سرور دانلود کند “OK” را کلیک کنید.

کم شدن نور صفحه نمایش لپ تاپ

ما در ادامه Cancel را کلیک میکنیم تا از نرم افزار هب صورت آفلاین استفاده کنیم. پس از انتخاب گزینه مورد نظر نیز باید چندین لحظه صبر کنید تا نرم افزار بارگذازی شود.

پس از اجرای نرم افزار تعداد درایور های مورد نیاز برای سیستم نمایش داده میشوند.

نصب درایور لپ تاپ

به منظور مشاهده اطلاعات بیشتر راجع به هر درایور و در کل مشاهده رابط کاربری نرم افزار در حالت کامل دکمه ی “Expert Mode” را کلیک کنید.

دانلود درایور لپ تاپ

در بخش جدید که وارد آن میشوید میتوانید درایور ها و نسخه آن ها را مشاهده کنید.

دانلود درایور لپ تاپ Asus

به منظور مشاهده درایور های نصب شده ی سیستم نیز که بروزرسانی برای آنها وجود ندارد اما نسخه دیگری از آنها وجود دارد که نرم افزار DriverPack نصب آن را پیشنهاد میدهد، ضامن “View the Installed and Alternative Drivers” را در حالت روشن قرار دهید.

حل مشکل نور صفحه نمایش

همچنین به منظور مشاهده اطلاعات بیشتر راجع به هر درایور و مشاهده تاریخ ساخته شدن آن، ضامن “View Additional Information” را نیز در حالت روشن قرار دهید.

کم شدن نور صفحه نمایش

هم اکنون دکمه ی “Install All” را کلیک کنید تا نرم افزار درایور ها را بروزرسانی کند.

خرابی صفحه نمایش لپ تاپ

نرم افزار “DriverPack Solution” نیز همانند سایر نرم افزار های بروزرسانی درایور قبل از نصب هر درایور یک ریستور پوینت (Restore Point) از سیستم میسازد تا در صورت بروز مشکل پس از نصب درایور بتوانید به زمانی که هنوز درایور نصب نشده بود بازگردید.

کم نور شدن صفحه نمایش لپ تاپ

پس از ساخت ریستور پوینت نصب درایور ها آغاز میشود.

حل مشکل کاهش نور LCD لپ تاپ

پس از اتمام نصب درایور ها “Continue” را کلیک کنید و پس از آن سیستم را ریستارت کنید تا نصب درایور ها تکمیل شود.

1 دیدگاه

  1. سلام ببخشید اگر اینکارو انجام بدم اطلاعات لپتابم پاک میشه؟!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه » کامپیوتر » آموزش حل مشکل کم شدن نور صفحه نمایش لپ تاپ