افزونه Windows Defender برای مرورگرهای کروم و فایرفاکس

  • توسط نیوشا حسینی نیک
  • 14 فروردین 1398
  • 0
لوگوی ویندوز defender

مایکروسافت به تازگی افزونه امنیتی جدیدی را برای گوگل کروم و فایرفاکس منتشر کرده است؛ افزونه ویندوز Defender برای حفاظت کاربران ویندوز در برابر حملات امنیتی.

تیم توسعه مایکروسافت، افزونه Defender Application Guard را به‌صورت آزمایشی برای مرورگرهای فایرفاکس و گوگل کروم به جهت محافظت از رایانه‌های شخصی و سازمانی معرفی کرده است. این ویژگی که سابقا مخصوص مرورگر اج بوده، کاربران را در هنگام باز کردن سایت‌های مخرب دربرابر حملات سایبری محافظت می‌کند. بدین ترتیب می‌توان از دسترسی مهاجمان به کامپیوتر کاربران جهت هک توسط سایت‌های غیرقابل اعتماد جلوگیری کرد.

درحالی که این افزونه‌ را می‌توان ازطریق بخش Extension مخصوص هر مرورگر دانلود و نصب کرد، این افزونه بدون کمک مرورگر Edge نمی‌تواند به درستی عملکرد محافظتی خود را داشته باشد. اگر آدرس اینترنتی را در مرورگرهای کروم و فایرفاکس باز کنید، در صورت نصب این افزونه، آدرس مربوطه توسط فهرست آدرس‌های قابل اعتماد ویندوز Defender چک می‌شود و در صورت عدم وجود اعتماد به آن آدرس، به‌صورت خودکار لینک آدرس مربوطه در یک جلسه کاری ایزوله مرورگر Edge باز شده و مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورت قابل اعتماد بودن آدرس، همان صفحه و لینک‌های آدرس موجود در آن بررسی شده و در مرورگر اصلی باز خواهند شد.

برای استفاده از این قابلیت محافظتی، باید ویندوز Defender و این افزونه درکنار یکدیگر مورد استفاده قرار بگیرند. انتشار این افزونه در مراحل اولیه است و باید منتظر بود تا اطلاعات بیشتری توسط مایکروسافت منتشر شود و قابلیت‌های بعدی این افزونه در نسخه‌های بعدی آن بیشتر مورد بررسی قرار بگیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه » اخبار » افزونه Windows Defender برای مرورگرهای کروم و فایرفاکس